Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

CESTA JUROM DO ViaJur II.

Milovníci a priatelia vína,

srdečne vás pozývame na obľúbené podujatie vinárstva ViaJur, ktoré sa uskutoční dňa 29. apríla 2023 v Kaštieli Pálffy, v malebnom meste Svätý Jur. Opäť sa otvoria brány starobylých pivníc kaštieľa a pozývajú k ochutnaniu nových vín, ako aj starších ročníkov z vinárstva ViaJur.

Začiatky vinárskej výroby v Kaštieli Pálffy siahajú do 16. storočia. Pod značkou ViaJur sme ju obnovili, pričom neustále vylepšujeme výrobné procesy. Radi vás do nich zasvätíme. Snúbi sa v nich história a tradícia s modernými inováciami. Výsledkom je víno mimoriadnej kvality, oceňované na domácich aj medzinárodných súťažiach.

Okrem degustácií sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program a skvelú hudbu v podaní skupiny Polemic. Pripravené sú vinárske súťaže, program pre deti, tematický fotobox a jazdy na historických veteránoch. Zabaví sa u nás celá rodina.

Vstup na akciu je voľný.

Degustačné lístky na vínnu degustáciu je možné zakúpiť na mieste akcie. Cena 15 eur/10 degustačných vzoriek exkluzívnych vín z produkcie vinárstva ViaJur. Súčasťou je voucher v hodnote 5 eur, ktorý si môžete uplatniť pri nákupe vo Vinotéke ViaJur vo Svätom Jure alebo vo WineCar na mieste akcie.

PROGRAM* na sobotu 29.4.2023

Kaštieľ Pálffy, Svätý Jur

12.00  – OTVORENIE PIVNÍC ViaJur v Kaštieli Pálffy

13.00  – Prezentácia Vinárstva ViaJur

15.30  – Krst nového vína + Masterclass s Elizabeth Gabay MW

17.00  – Odhalenie sôch Kataríny Pálffy a Štefana Ilešháziho

19.00  – Koncert skupiny Polemic

*Zmena programu vyhradená

Počas celého podujatia: prehliadky pivníc spojené s ochutnávkami vín, vinárske súťaže, sprievodný program pre deti, fotobox a jazdy na veteránoch.

Drobné občerstvenie formou FoodCar a WineCar na nádvorí. Reštaurácia Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy ponúkne špeciality rakúsko-uhorskej kuchyne.

Elizabeth Gabay, MW a nové rosé Dunaj

Elizabeth Gabay MW je popredná svetová odborníčka na rosé, spisovateľka a konzultantka vín, držiteľka titulu Master of Wine. Je autorkou článkov publikovaných v prestížnych vinárskych časopisoch: Decanter, The Drinks Business, The Buyer, SevenFifty Daily, Meininger. A tiež je uznávanou hodnotiteľkou vín na medzinárodných súťažiach vína. Spolupráca vinárstva ViaJur s Elizabeth Gabay započala unikátnou myšlienkou pri tvorbe ružového (rosé) vína s naším vinárom Tomášom Dilongom.

Na podujatí Elizabeth Gabay predstaví nové ružové víno ViaJur z odrody Dunaj z našich vinohradov z Farnej. Víno bude plnené do populárnych a ekologických „take away“ plechoviek.

O vinárstve ViaJur

Moderné progresívne butikové vinárstvo ViaJur je pokračovaním historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. V jeho historických pivniciach sa vinári venovali výrobe vína už od 16. storočia. Práve na tomto vznešenom mieste sa značka ViaJur v roku 2016 oficiálne vydala na svoju vinársku cestu so zámerom zachovávať a rozvíjať miestne tradície a vinárske umenie.

Vydajte sa s nami na Cestu Jurom do ViaJur v sobotu 29.04., na ktorej si vychutnáte klenoty pálffyovských pivníc v podobe našich vín.

Príbeh nášho vinárstva započala láska k vínu

„Pro rege et patria“ (Pre kráľa a vlasť) je heslo z minulosti, ktorého význam je nadčasový. Kvalitné vína s nezameniteľnou chuťou, vyrobené podľa osvedčených tradícií, zdokonalené modernými technológiami a najnovšími poznatkami, patria na stôl všetkých gurmánov a milovníkov vína.

Vlajkovou loďou nášho vinárstva je jednoznačne kolekcia „Ars in vinum, vino in arte“ (Umenie vo víne, víno v umení). Víno je zhmotnené umelecké dielo vinára a prírody, uchované vo fľaši a ozdobené etiketou s reprodukciou akademického maliara. Spája osobitosť dvoch umelcov – vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Výnimočný prístup a starostlivosť vinohradníka aj vinára a pôsobivý dizajn sú zárukou, že sa k vám dostáva umelecký zážitok.

Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas 2. ročníka podujatia CESTA JUROM DO ViaJur.

Tešíme sa na vás.

Adresa: Kaštieľ Pálffy, Prostredná ulica 13/49, Svätý Jur.

Podobné články