Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Pozývame vás
na ochutnávku vín
vinárstva VIAJUR
v Pálffyovských pivniciach
Cesta Jurom
do VIAJUR III.
Sobota 4. mája 2024
Svätý Jur
Vstup voľný

Milovníci a
priatelia vína,

srdečne vás pozývame na obľúbené podujatie vinárstva ViaJur v sobotu 29. apríla 2023 v Kaštieli Pálffy, v malebnom meste Svätý Jur. Opäť sa otvoria brány majestátnych pivníc kaštieľa a pozývajú k ochutnaniu nových vín aj starších ročníkov z vinárstva ViaJur.
Vstup na akciu je voľný!

Vstupenky na degustáciu v pivniciach kaštieľa si môžete kúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu 15 eur alebo na mieste za 18 eur. Lístky budú zaradené do žrebovania o fantastické ceny!

Od 12:00 do 21:30 vás Čaká

Bohatý program

12:00

Otvorenie pivníc ViaJur v Kaštieli Pálffy

13:00

Prezentácia Vinárstva ViaJur

15:30

Krst a ochutnávka nového vína DUNAJ Rosé + Masterclass s Elizabeth Gabay MW

16:30

Autogramiáda s hercami TV seriálu Dunaj, k vašim službám

19:00

Koncert skupiny Polemic

20:00

Tombola

* zmena programu vyhradená

Zabaví sa u nás celá rodina. Čaká vás váľanie sudov a ďalšie súťaže počas celého dňa, kúzelník Talostan, detské kreatívne dielne, maľovanie na tvár i jazda na historických veteránoch.

Navštívte historický skvost Svätého Jura a využite jedinečnú príležitosť exkluzívnej autogramiády hviezd najsledovanejšieho seriálu z dielne TV Markíza – DUNAJ, K VAŠIM SLUŽBÁM. Akcie sa zúčastnia hlavní hrdinovia ságy Ján Koleník, ktorý hrá úlohu nemeckého vojaka Waltera Klausa, Lesana Krausová, ktorú poznáme ako predavačku Alenu Valentovú, Petra Dubayová, známa ako predavačka a talentovaná speváčka Eva Dušeková, a Marek Rozkoš, ktorý v seriáli predstavuje Petra Kučeru, najmladšieho syna z rodiny majiteľov obchodného domu Dunaj. Na podujatie príde aj autorka scenárov Evita Twardzik Urbaníková

V interiéri kaštieľa budú sprístupnené aj nádherné korunovačné šaty cisárovnej Sissi. Dokonalá replika je novým skvostom Vysokých Tatier v Hoteli Lomnica a do Svätého Jura pricestuje len pre túto mimoriadnu príležitosť.

Vínna degustácia *

Vinárske súťaže

Program pre deti

Jazdy na veteránoch

Tematický fotobox

* Degustovať sa budú exkluzívne vína z produkcie vinárstva ViaJur. Vstupenka na degustáciu je k dispozícii v predpredaji na webe Kaštieľa Pállfy za 15€ a na mieste za 18€. K vstupenke od nás obdržíte aj zľavový kupón v hodnote 5 eur, ktorý si môžete počas podujatia 29.4. uplatniť pri nákupe vo Vinotéke ViaJur vedľa Kaštieľa Pálffy alebo vo WineCar.

TOMBOLA
zapojte sa do tomboly a súťažte o tieto ceny

6. cena: 2 LÍSTKY NA DIVADELNÉ PREDSTAVENIE ZLATÁ BAŇA V TERMÍNE 21. 5. 2023 V KAŠTIELI PÁLFFY
5. cena: 1,5L MAGNUM FĽAŠA VIAJUR CABERNET SAUVIGNON 2017A KOLEKCIA 6 FLIAŠ PIVA Z PIVOVARU PÁLFFY BRAUEREI
4. cena: KOLEKCIA 6 VÍN VINÁRSTVA VIAJUR V ŠTÝLOVOM DREVENOM BOXE
3. cena: VEČERA PRE 2 OSOBY V HODNOTE 100€ NA SLUŽBY HOSTINCA PALATÍN
2. cena: WINE TOUR GRAND JUR A PREHLIADKA KAŠTIEĽA PÁLFFY PRE 10 OSÔB
1. cena: POBYT V HOTELI LOMNICA NA 2 NOCI PRE DVE OSOBY S RAŇAJKAMI A VSTUPOM DO WELLNESS CENTRA

Spoznajte krásu nášho vína s Elizabeth Gabay

Elizabeth Gabay MW je popredná svetová odborníčka na Rosé, spisovateľka, konzultantka a uznávaná hodnotiteľka vín, držiteľka titulu Master of Wine. Spolupráca vinárstva ViaJur s Elizabeth Gabay započala unikátnou myšlienkou pri tvorbe ružového vína s naším vinárom Tomášom Dilongom.

Na podujatí Elizabeth Gabay predstaví nové ružové víno ViaJur z odrody Dunaj z našich vinohradov z Farnej. Víno bude plnené do populárnych a ekologických „take away“ plechoviek.

Vinárstvo ViaJur

Moderné progresívne butikové vinárstvo ViaJur je pokračovaním historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure.
V jeho historických pivniciach sa vinári venovali výrobe vína už od 16. storočia. Práve na tomto vznešenom mieste sa značka ViaJur v roku 2016 oficiálne vydala na svoju vinársku cestu so zámerom zachovávať a rozvíjať miestne tradície a vinárske umenie. Výsledkom je víno mimoriadnej kvality, oceňované na domácich aj medzinárodných súťažiach.

Príbeh nášho vinárstva započala láska k vínu

„Pro rege et patria” (Pre kráľa a vlasť) je heslo z minulosti, ktorého význam je nadčasový. Kvalitné vína s nezameniteľnou chuťou, vyrobené podľa osvedčených tradícií, zdokonalené modernými technológiami a najnovšími poznatkami, patria na stôl všetkým milovníkom a gurmánom vína.

Vlajkovou loďou nášho vinárstva je kolekcia „ in vinum, vino in arte” (Umenie vo víne, víno v umení). Víno je zhmotnené umelecké dielo vinára a prírody, uchované vo fľaši a ozdobené etiketou s reprodukciou akademického maliara. Spája osobitosť dvoch umelcov – vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality.

Výnimočný prístup a starostlivosť vinohradníka aj vinára a pôsobivý dizajn sú zárukou, že sa k vám dostáva umelecký zážitok. Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas 2. ročníka podujatia CESTA JUROM DO ViaJur.

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že na podujatí budú vyhotovované fotografie. Informácie o spracúvaní osobných údajov nájdete na nasledovnom linku.

Naše ďalšie projekty
Kaštieľ Pálffy logo
palk icon
Je nám ľúto, web Kaštieľa Pálffy nie je možné pozrieť cez váš internetový prehliadač.
Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu a preto odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Cez nich si užijete náš web v celej kráse.