Kaštieľ Pálffy
Hotell Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Vinárstvo ViaJur

Pro rege et patria

Vinárstvo ViaJur

Milí hostia Vínotéky ViaJur, vínotéka je otvorená v režime OP v nasledujúcich otváracích hodinách. Viac podrobností si, prosím, prečítajte tu.

Vinohradníctvo a vinárstvo

Vinárstvo ViaJur

ViaJur je pokračovaním výnimočného historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Práve na tomto vznešenom mieste sa vinohradníci a vinári venovali výrobe vína už od 15. storočia, a tak je našou hlavnou prioritou, aby sme pokračovali v tradíciách, ktoré sú v príbehu po stáročia ukryté.

ViaJur obhospodaruje vinohrady a pestuje vinič v dvoch usadlostiach – Svätý Jur a Farná. Celoročná práca vinohradníkov zabezpečuje dostatok vysokokvalitnej suroviny pre vinárstvo na výrobu vína. Všetky usadlosti sú charakteristické svojím terroir, ktorý sa odráža v našich vínach.

Historické pivnice

Samotné vinárstvo sa nachádza v historických pivniciach Kaštieľa Pálffy. Na tradície výroby vína sme nadviazali modernými technológiami spracovania hrozna, ale pri zachovaní časom osvedčených postupov výroby vína. K spracovaniu produktu práce vinohradníkov, k hroznu, pristupujeme s úctou. Jeho šetrným spracovaním sa snažíme preniesť všetko slnko, terroir a tie najprirodzenejšie chute z bobuliek hrozna priamo do vína.

ViaJur

Vinotéka VIAJUR

Kaštieľ Pálffy, Prostredná 13/49, Svätý Jur

zobraziť na mape

Otváracie hodiny
Streda - Nedeľa
12:00 - 20:00

Otváracie hodiny sú dočasné a riadia sa aktuálnou situáciou.

Získajte prehľad o všetkých novinkách a informáciách. Prihláste sa na odber nášho newslettra.