Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Pozývame vás
na ochutnávku vín
vinárstva VIAJUR
v Pálffyovských pivniciach
Cesta Jurom
do VIAJUR III.
Sobota 4. mája 2024
Svätý Jur
Vstup voľný

Milovníci a
priatelia vína,

srdečne vás pozývame na obľúbené podujatie vinárstva VIAJUR v sobotu 4. mája 2024 v Kaštieli Pálffy, v malebnom meste Svätý Jur. Opäť sa otvoria brány majestátnych pivníc kaštieľa a pozývajú k ochutnaniu nových vín aj starších ročníkov z vinárstva VIAJUR.

Čaká vás deň plný dobrého vína v spojení s bohatým sprievodným programom pre deti aj dospelých. Pripravené máme prehliadky pôvodných pálffyovských pivníc spojené s ochutnávkou vín aj prezentáciu gastronómie À la carte reštaurácie Hostinec Palatín a fine dining ARTE Restaurant. Súčasťou programu bude aj vystúpenie historickej skupiny Fringia či slávnostné odhalenie sôch Kataríny Pálffy a Štefana Ilešháziho.
Zavŕšením programu bude večer patriaci kvalitnej hudbe. Pod viac ako 100 ročnou lipou nás čakajú koncerty Jany Andevskej a Petra Lipu.

VSTUP ZADARMO!

Vstupenky na degustáciu v pivniciach kaštieľa sa zakupujú priamo na mieste, cena je 15 eur/osoba. V cene lístku je 10 degustačných vzoriek exkluzívnych vín z produkcie vinárstva VIAJUR, voucher v hodnote 5€ na nákup vo vinotéke VIAJUR vo Svätom Jure.

Od 12.00 do 22.00 vás Čaká

Bohatý program

12.00

Otvorenie pivníc VIAJUR v Kaštieli Pálffy

12.45

Prezentácia Oldtimer gallery

13.00

Tanečné vystúpenie FRINGIA

13.30

Interaktívna škola tanca pre deti aj dospelých

14.00

Prezentácia ARTE Restaurant

14.15

Slávnostné salvy z diel

14.45

Tanečné vystúpenie FRINGIA

15.15

Prezentácia reštaurácie Hostinec Palatín

15.30

Sabráž sektu uhorskou šabľou

15.45

Fashion show “Silné ženy renesancie

16.40

Prezentácia vinárstva VIAJUR

17.00

Odhalenie sôch Kataríny Pálffy a Štefana Ilešháziho

17.20

Prezentácia Kaštieľa Pálffy a Hotela Lomnica*****

17.40

Šermiarska prezentácia zbraní a bojových techník novoveku

18.30

Koncert Jana Andevská

20.00

Koncert Peter Lipa

* zmena programu vyhradená

Zabaví sa u nás celá rodina. Čaká vás maľovanie na tvár, zapletanie vrkočov pre najmenších, detské workshopy, jazda na historických veteránoch, vinárkse súťaže. Pre návštevníkov bude otvorená aj naša reštaurácia Hostinec Palatín. Na nádvorí budú k dospozícii naše Hey You autíčka, Wine Car, Beer Car, Food Car.

Vínna degustácia *

Vinárske súťaže

Program pre deti

Jazdy na veteránoch

* Degustovať sa budú exkluzívne vína z produkcie vinárstva ViaJur. Vstupenka na degustáciu je k dispozícii v predpredaji na webe Kaštieľa Pállfy za 15€ a na mieste za 18€. K vstupenke od nás obdržíte aj zľavový kupón v hodnote 5 eur, ktorý si môžete počas podujatia 29.4. uplatniť pri nákupe vo Vinotéke ViaJur vedľa Kaštieľa Pálffy alebo vo WineCar.

TOMBOLA

  • Víkendový wellness pobyt pre dve osoby v Hoteli Lomnica*****
  • Večera pre dve osoby v reštaurácii ARTE v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure
  • Kartón 6ks vín vonárstva VIAJUR rady ARS IN VINO

Vyplňte tombolový lístok na mieste pdujatia dňa 4.5.2024 a budete zaradení do žrebovania.

Vinárstvo VIAJUR

Moderné progresívne butikové vinárstvo VIAJUR je pokračovaním historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure.
V jeho historických pivniciach sa vinári venovali výrobe vína už od 16. storočia. Práve na tomto vznešenom mieste sa značka VIAJUR v roku 2016 oficiálne vydala na svoju vinársku cestu so zámerom zachovávať a rozvíjať miestne tradície a vinárske umenie. Výsledkom je víno mimoriadnej kvality, oceňované na domácich aj medzinárodných súťažiach.

Príbeh nášho vinárstva započala láska k vínu

„Pro rege et patria” (Pre kráľa a vlasť) je heslo z minulosti, ktorého význam je nadčasový. Kvalitné vína s nezameniteľnou chuťou, vyrobené podľa osvedčených tradícií, zdokonalené modernými technológiami a najnovšími poznatkami, patria na stôl všetkým milovníkom a gurmánom vína.

Vlajkovou loďou nášho vinárstva je kolekcia „ in vinum, vino in arte” (Umenie vo víne, víno v umení). Víno je zhmotnené umelecké dielo vinára a prírody, uchované vo fľaši a ozdobené etiketou s reprodukciou akademického maliara. Spája osobitosť dvoch umelcov – vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality.

Výnimočný prístup a starostlivosť vinohradníka aj vinára a pôsobivý dizajn sú zárukou, že sa k vám dostáva umelecký zážitok. Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas 3. ročníka podujatia CESTA JUROM DO VIAJUR.

Naše ďalšie projekty
Kaštieľ Pálffy logo
palk icon
Je nám ľúto, web Kaštieľa Pálffy nie je možné pozrieť cez váš internetový prehliadač.
Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu a preto odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Cez nich si užijete náš web v celej kráse.