Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín

Gastronómia Kaštieľa Pálffy

Vitajte vo svete chutí
a kulinárskych zážitkov Kaštieľa Pálffy

Minulosť Kaštieľa Pálffy bola po stáročia úzko spätá s výrobou vína. Okrem pestovania a spracovávania viniča sa v záhradách kaštieľa pestovali i lokálne plodiny, na čo nadväzujeme aj v jeho novodobej súčasnosti. Tá sa nesie v snúbení umenia vinárstva a umenia
gastronómie.

Ponorte sa do nášho sveta chutí, ktorý ponúka kuchyňu bohatú
na rakúsko-uhorskú kultúru a špeciality s espritom modernosti a fine diningu.

Vychutnajte si čerstvosť lokálnych surovín z produkcie VIAJUR z usadlosti vo Farnej, vynikajúce gurmánske špeciality
a atmosféru, ktorú zažívali členovia rodu Pálffyovcov či Habsburgovcov. Ochutnajte poklady z našich pivníc v spojení s tradičnou kuchyňou alebo súzvuk chutí vín VIAJUR s kuchyňou v modernom šate.

gastronomia-salonik-habsburgovcov
Fine dining

Staňte sa na moment súčasťou jednej z najmocnejšej dynastie našej histórie. Navštívte salónik s galériou portrétov rodu Habsburgovcov, ktorý je zároveň fine diningovou reštauráciou. Naši kuchári pod vedením creative chefa vám predvedú kulinárskej umenie priamo pred vašimi očami, čím umocnia zážitok z degustačného menu.

Reštaurácia

Hostinec Palatín

V Hostinci Palatín budú vaše chuťové bunky rozmaznávať vychýrené a poctivé chute rakúsko-uhorskej kuchyne, ale i tradičné či sezónne jedlá typické pre región Malých Karpát. Hostiť vás bude uhorský palatín, barón Štefan Ilešházi spolu s habsburským plukom. Hodujte tak, ako oni pri oslave víťazných bojov.

Cigarový salónik

Cigarový salónik

Cigara, pohár dobrého rumu, alebo brandy, v nenápadnom priestore Kaštieľa Pálffy, kde vás nebude vyrušovať hluk mesta, či akýkoľvek pár zvedavých očí…

Vinárstvo VIAJUR

Degustujte vína VIAJUR priamo v pálffyovských pivniciach

Zažite historickú atmosféru priamo uprostred pálffyovských pivníc. Ocitnite sa na miestach, kde sa víno vyrába už od 15. storočia. Na túto tradíciu nadviazalo moderné vinárstvo VIAJUR, ktorého produkciu si môžete vychutnať počas riadenej degustácie so someliérom.

Degustujte vína VIAJUR v historických pivniciach Kaštieľa Pálffy. Nechajte sa sprevádzať priestormi vinárstva, procesom výroby nášho vína VIAJUR a riadenou degustáciou, počas ktorej sa ocitnete v starých pálffyovských pivniciach, ale i v modernej novovybudovanej pivnici. Zážitok podčiarkne projekcia filmu Štyri ročné obdobia vo vinohrade, vďaka ktorej sa ocitnete uprostred vinohradov a spoznáte prácu vinohradníkov a vinárov.

Degustujte vína VIAJUR priamo v pálffyovských pivniciach. Ocitnite sa na miestach, kde sa víno vyrábalo už od 15. storočia

Priestory gastronomických prevádzok si môžete prenajať aj na účely firemného alebo súkromného eventu.

Kaštieľ Pálffy logo
palk icon
Je nám ľúto, web Kaštieľa Pálffy nie je možné pozrieť cez váš internetový prehliadač.
Pravdepodobne používate už nepodporovanú verziu a preto odporúčame nainštalovať najnovšiu verziu Microsoft Edge, Google Chrome alebo Firefox. Cez nich si užijete náš web v celej kráse.