Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

Ďalší úspešný ročník festivalu Cesta Jurom do VIAJUR III

V Kaštieli Pálffy to žilo vínom aj láskou 3. ročník festivalu Cesta Jurom do VIAJUR prilákal stovky návštevníkov. Tí si mohli počas teplého sobotného dňa vychutnať to najlepšie z vinárstva VIAJURKaštieľa Pálffy spolu s bohatým sprievodným programom.

Festival vinárstva VIAJUR po roku opäť otvoril brány Kaštieľa Pálffy návštevníkom bažiacim po kultúre aj dobrom víne. Nádvorím renesančného kaštieľa sa počas celého dňa niesla uvoľnená atmosféra nasiaknutá vôňou vína aj gastronomických špecialít z rúk šéfkuchárov Kaštieľa Pálffy. Bohatý sprievodný program priniesol množstvo aktivít pre deti aj dospelých.

Pre každého niečo

Akcia v prvú májovú sobotu prilákala viac ako 800 návštevníkov všetkých vekových kategórií. Okrem degustácie vín vinárstva VIAJUR, spojenej s prehliadkou pôvodných pálffyovských pivníc, si návštevníci mohli vychutnať aj pripravený kultúrny program. O tanečné vystúpenia a módnu prehliadku sa postarala historická skupina Fringia, ktorá návštevníkov pomyselne preniesla do čias renesancie. Program dopĺňali aj vyhliadkové jazdy štýlovými veteránmi československej výroby. Celým dňom sprevádzal Milan „Junior“ Zimnýkoval, ktorý vyspovedal aj kľúčové osobnosti vinárstva VIAJUR a Kaštieľa Pálffy. Široké spektrum aktivít bolo pripravených aj pre najmenších návštevníkov, ktorí sa zabavili pri workshopoch či maľovaní na tvár a vyšantiť sa mohli aj v detskej zóne. Zavŕšením programu boli vystúpenia Jany AndevskejPetra Lipu, ktorý svojím viac ako hodinovým koncertom uzavrel tretí ročník hudobno-vinárskeho festivalu Cesta Jurom do VIAJUR.

Príbeh lásky v Kaštieli Pálffy opäť ožil

Pomyselným vrcholom jednodňového festivalu bolo slávnostné odhaľovanie sôch patrónov kaštieľa – Kataríny Pálffy a Štefana Ilešháziho. Katarína a Štefan prežili počas svojho života dlhé odlúčenia aj ťažké skúšky, ich láska však zostala aj napriek tomu vždy pevná a svieža ako v začiatkoch. Ich krásny príbeh lásky teraz opäť ožíva na nádvorí Kaštieľa Pálffy. Tam opäť stoja bok po boku, tak ako počas svojho života. Štefan so šabľou v ruke, symbolom ich silného citu, ktorý prekonal aj všetky odlúčenia a Katarína s vejárom, symbolom čerstvého vánku, ktorý vždy vial v ich vzťahu. A legenda hovorí, že každý, kto príde k sochám patrónov kaštieľa a pohladká šabľu a vejár, toho láska zostane navždy rovnako silná a stále plná života.

Ďakujeme všetkým návštevníkom a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Dobré víno a jedlo oslávime aj vo Farnej

Po troch úspešných ročníkoch festivalu Cesta Jurom do VIAJUR sa tento rok festival presúva aj do Farnej  – druhej usadlosti vinárstva VIAJUR. Už v sobotu 18. mája si návštevníci budú môcť vychutnať to najlepšie z vinárstva VIAJUR a Kaštieľa Pálffy, tentokrát v malebnom prostredí vinohradníckej oblasti na juhu Slovenska. Predstavia sa lokálni umelci a remeselníci, vystúpia skupiny Polemic a Anna and the Barbies a deti zabaví pestrý program v podobe workshopov zameraných na tradičné remeslá či slamené bludisko.  

Podobné články

Mikloško GOLDEN AGE

Prehliadka GOLDEN AGE triumfuje v závere tohtoročnej módnej sezóny Rozprávanie o prehliadke Mikloško Fashion Show…
Čítať viac
Naše ďalšie projekty