Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožúška zima mu bude….

Oživujeme tradíciu fašiangov na pálffyovskom dvore a tie teda v minulosti boli parádne. Už v 9. storočí začínajú na našom území slávnosti, ktorým sa hovorilo mjasopust. Kým u našich susedov v Čechách ho dodnes poznáme ako masopust, u nás sa obdobiu po Troch kráľoch začalo hovoriť fašiangy. Vedeli ste, že slovo pochádza z nemeckého Fasching.

Pálffyovci milovali tieto hody. Kaštieľ Pálffy bol známy najmä ako hospodársky dvor, čiže práve zabíjačky a veselice boli v týchto končinách vychýrené.

Tak prečo opäť neoživiť tradíciu, ktorá je so Svätým Jurom spätá od nepamäti. My sme si pripravili trochu modernejšiu, ale určite zaujímavú verziu.

Už od dnes (1.2.2022) si môžete v predpredaji zakúpiť zabíjačkové výrobky od známeho lokálneho mäsiara Vaneka z Modry. Cenník výrobkov.

Objednávať si domáce zabíjačkové dobroty môžete už dnes, stačí nám napísať, alebo zavolať na:

+421 907 242 548
reservations@www.kastielpalffy.sk

Výrobky si môžete vyzdvihnúť v sobotu 19.2.2022 od 10.00 do 22.00 a v nedeľu 20.2.2022 od 10.00 do 22.00. Platba je možná buď v hotovosti, alebo  platobnou kartou.

Na to, ako sa robia naše domáce klobásky, jaterničky, tlačenka, či škvarky sa môžete prísť pozrieť osobne 19. 2.2022  už od 9.00 na pálffyovský dvor v Kaštieli Pálffy v Svätom Jure. Objednané výrobky si vydvihnete osobne.

Ak ste si nestihli objednať nevadí, vychýrené zabíjačkové dobroty si môžete kúpiť aj priamo na mieste. Rovnako si celý fašiangový víkend budete môcť na námestí Kaštieľa Pálffy vychutnať skvelé domáce fánky, či pagáče, varené víno z nášho vinárstva ViaJur a iné teplé nápoje…

 

Čo by to boli za fašiangy, ak by sme sa pritom aj nezabavili. Aj preto sme na sobotný podvečer 19.2.2022 pripravili skvelé divadelné komediálne predstavenie Tatranský poetický biftek s nezameniteľným Lukášom Latinákom. Predstavenie je súčasťou Divadelnej jari u Pálffyovcov.

Divadelná Jar u Pálffyovcov – KAŠTIEĽ PÁLFFY Svätý Jur – PRO REGE ET PATRIA

Lukáš Latinák vás vážne aj humorne prevedie témou povinného čítania, rozprávkami, ale i slovenskou poéziu. V divadle budú aj praktické ukážky diel slovenských literárnych klasikov. Tento večer vás určite zabaví, ale aj poučí a povznesie.

Lístky si kúpite tu: KAŠTIEĽ PÁLFFY Svätý Jur

 

A samozrejme, okrem dobrej nálady by sa fašiangy neobišli ani bez skvelého jedla a preto sa náš tím kuchárov z Hostinca Palatín v Kaštieli Pálffy rozhodol pripraviť špeciálne zabíjačkové menu, ktoré si budete môcť vychutnať až do Popolcovej stredy. Tak neváhajte a príďte sa nielen dobre zabaviť, ale aj perfektne najesť a buďte súčasťou novej tradície Fašiangov v Svätom Jure.

Tešíme sa na vás.

Podobné články

Mikloško GOLDEN AGE

Prehliadka GOLDEN AGE triumfuje v závere tohtoročnej módnej sezóny Rozprávanie o prehliadke Mikloško Fashion Show…
Čítať viac
Naše ďalšie projekty