Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

KULT [J] URA

Vychutnajte si s nami jedinečnú atmosféru stretnutia dvoch tímov a autorský rukopis kreatívnych gastronomických  konceptov vo forme 14. tich degustačných chodov a špeciálneho párovania vín z exkluzívnych pivníc vinárstva Salabka a ViaJur.

Naše tímy Kaštieľ PálffySalabka sa spojili, aby pre vás vytvorili elegantnú harmóniu chutí a kvalitného vína.

  • 1. degustačný večer – 14. november 2022 o 17:30
  • 2. degustačný večer – 15. november 2022 o 17:30

cena: 250 €

Vychutnajte si expozíciu kreativity, vášne a chute

…spoločne vás prenesieme vlnou prvotriedneho kulinárskeho zážitku…

Dva štáty, dve značky, dva tímy, dve cesty, no spoločný cieľ…

Možno by vám ani nenapadlo hľadať paralelu medzi známym českých konceptom Salabka a naším Kaštieľom Pálffy, ale ak pôjdeme do hĺbky, tak zistíme, že máme mnoho podobného. Vlastné vinárstva a históriu výroby vína, ktorá v prípade Salabky siaha už do 13 storočia, u nás v Svätom Jure máme „len“ 600 ročné pivnice a 600 ročný príbeh.

Rovnako máme vlastný degustačný autorský koncept, ktorý je založený na lokálnych surovinách a návrate k tradíciám.

Tradíciu sme však preložili invenciou a štipkou hravosti a ambicióznosti. Neustále posúvame svoje hranice a vytvárame tak sofistikované a hravé gurmánske zážitky.

Exluzívne jedlá harmonizujúce s nápojmi

Na dokonalú súhru vín a degustačných chodov prísne, ale s láskou dohliadajú dva tímy SalabkyKaštieľa Pálffy, ktoré prehlbujú svoje skúsenosti a poznatky priamo vo vinohradoch a v pivniciach vlastných vinárstiev. Kuchárske a someliérske umenie sa prelína v harmonickom celku vyladených chutí vínneho párovania. Súčasťou večerí bude špeciálne párovanie vín z nášho vinárstva ViaJur. Rovnako máte aj alternatívu exkluzívneho vodného párovania, kde budete mať možnosť ochutnať špeciálny výber slovenských a českých minerálnych vôd.

SALABKA

Salabka je situovaná v butikovej vinici v kopcoch mestskej mestskej časti Praha -Trója. Víno sa tu pestuje a spracúva už od 13 . storočia do excelentných vín a aj destilátov. Kreatívne a moderné varenie pod taktovkou šéfkuchára Petra Kunca s dlhoročnými skúsenosťami z Michelenských reštaurácií dáva dôraz na lokálne ingrediencie a produkty. Jedlá sú sezónne a nápadité, plné chutí a textúr. Reštaurácia Salabka patrí  medzi reštaurácie, ktoré sú zaradené do sprievodcu Michelin.

Kaštieľ Pálffy

Nachádza sa blízko Bratislavy, vo Svätom Jure a je miestom, kde sa spojila história s kultúrou a zážitkom. Umenie vína, ktoré sa rodí vo viac ako 600 ročných pivniciach je elegantne prepojené so špičkovou gastronómiou. Tá je inšpirovaná poctivou rakúsko-uhorskou kuchyňou a aj tradičnými jedlami z regiónu Malých Karpát s espritom modernosti.  Tím  pod vedením creative chefa Tomáša Ševčíka, vám predvedú kulinárskej umenie priamo pred vašimi očami, čím umocnia zážitok z degustačného menu. V exkluzívnych reprezentačných priestoroch Salónu Habsburgovcov v kaštieli, si budete môcť vychutnať zážitkovú gastronómiu, jedinečné kreácie z prvotriednych surovín vo vizuálnom ladení, ktoré vytvára skvosty na tanieri.

Podobné články

Mikloško GOLDEN AGE

Prehliadka GOLDEN AGE triumfuje v závere tohtoročnej módnej sezóny Rozprávanie o prehliadke Mikloško Fashion Show…
Čítať viac
Naše ďalšie projekty