Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

Ružový Dunaj, k vašim službám na CESTE JUROM DO VIAJUR II.

Zažili sme najlepšiu akciu v histórii Kaštieľa Pálffy! Druhý ročník podujatia Cesta Jurom do ViaJur je za nami. V sobotu 29. apríla 2023 sme otvorili naše historické brány a slávnostne pokrstili spolu hereckými hviezdami seriálu Dunaj, k vašim službám nádhernú ružovú novinku nášho vinárstva VIAJUR Dunaj rosé 2022.

Bránami Kaštieľa Pálffy prešlo počas soboty až 1 000 návštevníkov, ktorých vítala domáca pani Katarína Pálffy s manželom Štefanom Illešházym. Stovky milovníkov kvalitného vína zašli aj do našich päťstoročných vínnych pivníc a degustovali výber tých najlepších vín z produkcie vinárstva VIAJUR. Najväčšej obľube sa tešili sladšie vína so zvyškovým cukrom, VIAJUR Tramín červený 2021, VIAJUR Riesling liebling 2022 a VIAJUR Cabernet sauvignon rosé 2022.

Vrcholom dňa bol krst ružového vína, ktoré predstavila spolu s výrobným riaditeľom vinárstva Tomášom Dilongom vzácna hostka Elizabeth Gabay, Master of Wine. Sme hrdí, že svetová odborníčka na rosé je spoluautorka nášho unikátneho vína. Zaujímavé je nielen svojou farbou, vôňou a chuťou, ale aj balením – je plnené do obľúbených a ekologických „take away“ plechoviek. Krstilo sa symbolicky vodou z Dunaja.

Hneď po krste sa mohli fanúšikovia rodinnej ságy Dunaj, k vašim službám osobne stretnúť a odfotiť so svojimi obľúbenými hercami Jánom Koleníkom, Markom Rozkošom, Petrou Dubayovou a Lesanou Krauskovou. Domov si odniesli okrem zážitku aj kartu s ich podpisom. A tak ako bol výnimočný tento deň a krstené víno, výnimočná bola aj samotná autogramiáda. Každá kartička bola totiž vydaná s dátumom podujatia a podpisom sa stala pamätnou. Krst spolu s autogramiádou sledovali aj televízne štáby a mnohé ďalšie médiá.

Kým sa v pivniciach ochutnávalo, na nádvorí pre deti kúzlil Talostan a dospelí si odskúšali svoje vinárske zručnosti pri váľaní súdov, ťahanie vína heverom a sabráž sektu šabľou.

V interiéri kaštieľa zas návštevníci obdivovali nádherné korunovačné šaty cisárovnej Sissi. Dokonalá replika je novým skvostom Vysokých Tatier v Hoteli Lomnica a do Svätého Jura pricestovala len pre túto mimoriadnu príležitosť. Päťhviezdičkový Hotel Lomnica, ktorý patrí do našej rodiny značiek, sa v Kaštieli Pálffy objavil ešte raz. Pobyt pre dve osoby v tomto krásnom hoteli si odniesol šťastlivec, ktorý získal hlavnú výhru v tombole!

Počas večerného koncertu Polemicu už naše nádvorie doslova praskalo vo švíkoch. Potvrdilo sa hlavné posolstvo, ktoré sprevádza naše nové ružové víno VIAJUR Dunaj rosé 2022 od jeho zrodu. Dunaj je rieka, ktorá spája krajiny, ale aj víno, ktoré spája ľudí. Spojenie v perfektnej atmosfére sme cítili počas celého dňa. A vďaka hercom populárneho seriálu TV Markíza je odteraz aj u nás: DUNAJ, K VAŠIM SLUŽBÁM!

Ďakujeme za vašu priazeň a tešíme sa na vás opäť.

Podobné články

Mikloško GOLDEN AGE

Prehliadka GOLDEN AGE triumfuje v závere tohtoročnej módnej sezóny Rozprávanie o prehliadke Mikloško Fashion Show…
Čítať viac
Naše ďalšie projekty