Kaštieľ Pálffy
Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici
Kaštieľ Pálffy
ViaJur vinohradníctvo a vinárstvo
Kaštieľ Pálffy
Internetový obchod a distribúcia vín
Aktuality

Vinárstvo ViaJur začalo novú tradíciu

VINÁRSTVO ViaJur ZAČALO TRADÍCIU NOVÉHO VINÁRSKEHO PODUJATIA POD MALÝMI KARPATMI

Malokarpatská oblasť je známa viacerými vinárskymi podujatiami a od minulého víkendu sa k tradícií vínnych ciest úspešne pripojilo aj naše vinárstvo ViaJur. Posledný aprílový deň, 30.4 v sobotu, sa otvorili brány pálffyovských pivníc v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure. Vinárstvo slávnostne začalo tradíciu 1. ročníka vinárskeho podujatia s názvom Cesta Jurom do ViaJur.
ZAUJALI NAJMÄ NOVINKY ROKA 2021

Viac ako 350 milovníkov vína ochutnalo vzorky všetkých našich vín. Zaujali však najmä novinky roku 2021. Nové vína z našej produkcie ocenili nielen naši hostia. Za ten krátky čas, čo sú na trhu, sa mnohé hrdia aj prvými cenami. Po podujatí si milovníci vína podľa našich štatistík najviac odnášali domov výnimočnú novinku Rizling Liebling z našej rady Ars in vino, vinum in arte. 

Rizling si viete kúpiť v našich vinárskych obchodoch pri Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure a v Hoteli Lomnica v Tatranskej Lomnici, ale aj na eshope: ViaJur | Selaví (selavi.sk)

Druhým najviac kupovaným vínom bol Sauvignon Blanc a Cabernet rose z rady Klasik, nasledovali naše Tramíny a Dunaj.

Návštevníci podujatia si mohli prezrieť impozantné priestory moderného vinárstva, ktoré prepojilo historické priestory pivnice s funkčnou modernou časťou. Výroba vína sa v  priestoroch pivníc Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure  začala už pred viac ako 600 rokmi a vinárstvo ViaJur nadviazalo na túto historickú líniu v roku 2016.
Súčasťou bol aj bohatý sprievodný program.

O zábavu sa postaral Adam Ďurica a  Milo Kráľ Band, rovnako hostia mohli celý deň súťažiť o zaujímavé ceny.
Naše vinárstvo ViaJur je pokračovaním výnimočného historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. V historických  pálffyovských pivniciach v Kaštieli Pálffy, si značka ViaJur od roku 2016 oficiálne začala raziť svoju vinársku cestu. Dnes už môžeme povedať, že úspešnú a progresívnu.

Podobné články

Mikloško GOLDEN AGE

Prehliadka GOLDEN AGE triumfuje v závere tohtoročnej módnej sezóny Rozprávanie o prehliadke Mikloško Fashion Show…
Čítať viac
Naše ďalšie projekty